Ana SayfaYazarlarİletişim

İlk Sayfada Olmak İçin SEO Uyumlu Makale

Yazar Gizem Kara
Kategori SEO
20 Eylül 2023
Okuma süresi 1 dak.
İlk Sayfada Olmak İçin SEO Uyumlu Makale

İçindekiler

01
1. Anahtar Kelime Belirlenmesi
02
2. Anahtar Kelime Yoğunluğunun Ayarlanması
03
3. Ana ve Ara Başlıklarda Anahtar Kelime Kullanımı
04
4. İmla Hatası Olmamalı
05
5. Anlam Bütünlüğüne Sahip Olması

SEO Uyumlu İçerik ile Her Zaman Yukarı Çıkın

SEO Uyumlu Makale Nedir? Makalelerin Google tarafından algılanarak içeriğin ziyaretçiye en iyi şekilde aktarıldığının anlaşılması için hazırlanmış kurallar dizini olarak tanımlanabilir. Aynı zamanda ziyaretçinin makaleyi sıkılmadan okuması ve aradığı cevabı makale içerisinde kolayca bulabilmesi gerekiyor.

SEO Uyumlu Makale Örneği Makalelerin SEO odaklı hazırlanması için izlenmesi gereken birkaç adım bulunuyor. Bu adımları şu şekilde sıralayabiliriz;

Anahtar kelime belirlenmesi, Anahtar kelime yoğunluğunun ayarlanması, Ana ve ara başlıklarda anahtar kelime kullanımı, İmla hatası olmaması, Anlam bütünlüğüne sahip olması, Bu 5 işlem doğru bir şekilde yapıldığı zaman SEO uyumlu makale örneği elde edilir.

1. Anahtar Kelime Belirlenmesi

Makale hazırlamaya başlamadan önce anahtar kelime belirlenmesi gerekir. Bu anahtar kelimeler firmamız tarafından Google keywords kullanılarak ve en çok aranan anahtar kelimeler belirlenerek bulunur. Ziyaretçinin aradığı şeyi Google’a yazma şekli anahtar kelime olarak belirtilir. Tam ziyaretçinin yazdığı şekli ile makale içerisinde anahtar kelime geçirilmesi ziyaretçi sayısını artırarak web sitesinin ilk sıralara çıkmasını sağlar.

2. Anahtar Kelime Yoğunluğunun Ayarlanması

Anahtar kelime ne kadar çok kullanılırsa Google o kadar çok sitenizi bulur diye bir mantık bulunmuyor. Tam aksine gereğinden fazla anahtar kelime kullanılması Google tarafından spam olarak algılandığı için siteniz ban yiyebilir. Buna önlem olarak firmamız Google’ın anahtar kelime yoğunluğunu %2.5 tan fazla istemediğini belirledi.

3. Ana ve Ara Başlıklarda Anahtar Kelime Kullanımı

Makalenin güzel bir görünüme ve bilgiye kolay ulaşılabilir bir yapıya sahip olması için mutlaka ara başlık kullanımı yapılması gerekir. Anahtar kelimelerin ara başlıklarda kullanılması Google’ın sitenize verdiği puanı yükseltmesini sağlar. Anahtar kelimenin ara başlıklarda kullanımını görmek için bizden SEO uyumlu makale örneği isteyebilirsiniz.

4. İmla Hatası Olmamalı

Web sitesi kurumsal firma yada kişisel site sahibi olan kişilerin kendilerini tanıttığı ortam olduğu için yazıların üst düzey kalite kullanılarak hazırlanması gerekiyor. Makalelerde imla hatası olması siteye olan güveni ve ilgiyi azaltacaktır.

5. Anlam Bütünlüğüne Sahip Olması

Makalenin en önemli kuralı anlam bütünlüğü sağlaması olacaktır. Başında farklı bir konudan bahsedip konuyu farklı bir alanda bitirmesi makalenin anlam problemi yaşamasına neden olur. Firmamız SEO uyumlu makale örneği ile sizlere anlam bütünlüğü sağlanmış yazı örnekleri gösterebilir. Tamamen makale yazımı ile gününü geçiren profesyonel ekipler anlam bütünlüğü sağlanmış yüksek kalitede makaleleri müşterilerimiz için hazırlıyor.


Etiket

seo uyumlu makaleseo

Paylaş


Önceki Yazı
Arama Motoru Optimizasyonu (SEO) Başlangıç Kılavuzu
Gizem Kara

Gizem Kara

Teknoloji Yazarlığı Stajyeri

Benzer Yazılar

Makale Nedir? İçerik Nasıl Yazılır? SEO Uyumlu Makale Yazmak
Makale Nedir? İçerik Nasıl Yazılır? SEO Uyumlu Makale Yazmak
20.09.2023
4 dak
© 2023, Tüm hakları saklıdır.
Powered By

Hızı Bağlantılar

Reklam VerinHakkımızdaİletişim

Sosyal Medya