X

Lütfen Para Birimi Seçiniz

Türk Lirası $ US Dollar Euro
X

Lütfen Para Birimi Seçiniz

Türk Lirası $ US Dollar Euro

WordPress İçin 5 Ücretsiz Canlı Sohbet Eklentisi

AnasayfaYazılarWeb YazılımWordPress İçin 5 Ücretsiz Canlı Soh...

Başarılı bir web sitesini korumak ve büyütmek için uygun bir müşteri  destek kanalı hayati öneme sahiptir. Uzun yıllar boyunca işletme sahipleri, müşterilerin, satın alma işlemleriyle ilgili sorunlarla karşılaştıklarında e-posta yoluyla iletişim kurmalarını sağladılar. Zaman değişti ve şimdi müşterilerinize yardımcı olmak için web sitenizde bir sohbet hizmeti olması her zamankinden daha önemli.

FurstPerson'a göre, müşterilerin yüzde 63'ü, sorular veya endişeleri için canlı bir sohbet işlevi sunması durumunda bir web sitesine geri dönme eğiliminde olmuşlardır. Daha fazla müşteri çekebilir, daha fazla müşteri adayını dönüştürebilir veya mükemmel bir kullanıcı deneyimi sunacak olursanız, öyle değil mi? Bu araçlar, müşterilerinize anında erişim sağlama yeteneğine sahiptir, böylece tüm sorularını saniyeler içinde cevaplayabilirsiniz.

Canlı sohbet eklentileri, artık birçok farklı e-ticaret web sitesinin normudur. Bu özelliği web sitenize eklemek istiyor ancak nereden başlayacağınız veya ücretsiz bir şeyler denemek istediğinizden emin değilseniz, bu beş eklenti WordPress sitenize ücretsiz bir sohbet işlevi eklemenizi sağlar.

 

1. FreshChat

Bakacağımız ilk eklenti FreshChat. Bu araç, çalışmaya hazır çok sayıda müşteri destek aracısı olan şirketler için mükemmeldir. Her hesap en fazla 10 farklı sohbet aracısı olan şirketler için mükemmeldir. Her hesap en fazla 10 farklı sohbet aracısını destekleyebilir.

Destek temsilcilerinin tümü, FreshChat'i Slack gibi en sevdikleri mesajlaşma programlarına dahil edebilir ve sohbet destek biletlerini konuyla ilgili olarak doğrudan bir kişiye bağlayabilir. İşletme sahipleri, müşterilerinize sayfanıza geldiklerinde mesaj atmak için bu programı kullanabilmenizi ister. Messenger özelliğini, gerçek ajanlarınızın yanına AI botları uygulama yeteneği ile birleştirin ve bu eklentinin neden bizim ilk seçimimiz olduğunu anlayabilirsiniz.

 

 

2. UserLike

Sıradaki eklenti, Userlike. Almanya dışında bulunan ve Avrupa sunucuları olan bir eklentidir. WordPress kullanıcılarının eklentilerini indirmelerine ve web sitelerine ücretsiz eklemelerine izin veriyorlar.

Bu eklentinin en dikkat çekici özelliği, temiz ve kullanıcı dostu kontrol paneli. Sohbetler, ayrıntılı analitik raporlara, widget'lara ve daha pek çok şeye erişme gibi bir takım profesyonel düzey araçlara erişimde sorun yaşamazsınız. Bu özelliklerin tümü bir canlı ajan için kullanılabilir.

Birden fazla aracı eklemek istiyorsanız, premium bir sürüm var. Bununla birlikte, canlı sohbet eklentileri dünyasında yeniyseniz ve yazılımı kendiniz test etmek istiyorsanız, Userlike mükemmel bir seçimdir.

 

 

3. SmartSupp

Bu programı e-Ticaret web sitenize yükledikten sonra, sohbet oturumlarınız ve müşteri davranışlarınız gözlemlenir ve kendi hızınıza bakabileceğiniz raporlar verilir.

Bu sohbet servisinin amacı, harika bir kullanıcı deneyimi sunmak dışında, işletme sahiplerinin ürünlerini veya müşteri hizmetlerini nasıl geliştireceklerini öğrenmelerine yardımcı olmaktır. Mevcut müşterileri koruyarak gelecekteki müşterileri satışa yönlendirmek için neler yapabileceğinizi bulmak için Google Analytics’teki verileri inceleyebilirsiniz.

SmartSupp, "sonsuza kadar ücretsiz" bir plan ve ekstra sohbet destek temsilcisi başına sekiz dolar harcayacak premium bir sürüm sunar.

 

 

4. Pure Chat

Pure Chat, "orta halli" olarak adlandırdığımız sohbet yazılımıdır. Bu yazılım üç araca kadar olan işletmeler için ücretsiz bir sürüme sahiptir. Destek hattınızda çalışan, ancak büyük bir takımın çalışmadığı birkaç kişiniz varsa, Pure Chat web siteniz için mükemmel bir seçimdir.

Her üç aracının da sınırsız miktarda sohbet alanı vardır, bu nedenle müşteri geribildirimleri nedeniyle ürünlerinizde veya hizmetinizde yardımcı olmak için gereken tüm bilgilere sahip olacağınızı bilerek rahatlayabilirsiniz.

Tüm sohbet konuşmalarınız ve eklenti özellikleri mobil cihazınız için kullanılabilir; bu da hareket halindeyken müşterilere yardım etmeyi hiç olmadığı kadar kolaylaştırır.

 

 

5. Chaport

Son eklentimiz Chaport, WordPress sitenize yükleyebileceğiniz bir diğer mükemmel ücretsiz sohbet servisidir. Bu eklentiyle ilgili benzersiz şey, sınırsız sohbet desteği kullanıcılarına, geçmişlerine, müşteri notlarına ve hazır yanıtlara erişiminizi sağlayan ücretsiz bir plana sahip olmalarıdır.

Ücretsiz versiyonun tek dezavantajı, bir kerede çevrimiçi olabilen sadece beş destek temsilcisidir. Sizin için çalışan birden fazla kişi varsa, ancak farklı vardiyalarda çalışıyorlarsa, Chaport web siteniz için mükemmel bir seçimdir.

Ayrıca, bir kullanıcının şirketinize neden mesaj attığını gösteren ayrıntılı raporların yanı sıra, sohbet geçmişinize ilişkin değerli bilgiler edinmek için bu yazılımı diğer eklentilerle entegre edebilirsiniz.

Bir sohbet özelliği artık e-Ticaret web siteleri için bir lüks değil, zorunludur. Aslında, bir ürün, hizmet veya tavsiye sunan hemen hemen her web sitesi, ücretsiz veya premium canlı sohbet hizmetinden faydalanabilir. Artık müşterilere canlı sohbet yoluyla sizinle iletişim kurma seçeneği sunmanın mükemmel bir zamanı.

Alışması biraz zaman alabilir, ancak bu eklentilerin beşi de hedef kitlenizi genişletmenize, müşteri endişelerinizi gidermenize ve müşterilerinize gerçekten fayda sağlayan ürünler oluşturmanıza yardımcı olabilir.


Top